Za Победу

Південний символ зимових свят. Чи ростуть мандарини в Криму?

7 февраля 2023
Південний символ зимових свят. Чи ростуть мандарини в Криму?

У Криму довгий час був поширений жарт про те, що мандарини на нашому півострові, це все одно, що яблука на Марсі. Але, незважаючи на це, безліч аграріїв не опускаючи рук, раз по раз продовжували спроби виростити цей екзотичний для нашого клімату фрукт

У 2012 році перші мандарини завезли на півострів з Південної Америки. І з того часу фахівці боряться за урожай кримських мандарин. За десять років старань і наполегливої праці вдалося виростити вже не одне мандаринове дерево. Щоб примхливі й теплолюбні плоди порадували нас новорічним настроєм, потрібно багато сонця, спеціальний захист від холоду і застосування відповідних агротехнологій.

Найкраще на півострові прижився так званий сорт «Changsha» і «Lemandarin Ventura». Про промислові масштаби збору кримських мандарин поки не йдеться, але з кожним роком урожай зростає. Збір помаранчевих плодів виробляють, як і в теплих країнах, в кінці року.

До речі, у той час, коли фахівці ламають голову над збільшенням плантацій мандарин, деякі унікуми з народу в своїх теплицях примудряються ростити мандарини для власних потреб вже не перший рік. Як показала практика, для справжнього садівника погода і умови не перешкода. Може найближчим часом і яблука на Марсі зможуть вирощувати.

Позиция редакции может быть озвучена только главным редактором. Мнение авторов и приглашенных гостей может не совпадать с позицией нашей редакции.
574067 Просмотров
0 Комментариев
Комментарии (0)
Оставить комментарий
Имя
Комментарий
Защитный код
Обновить