Za Победу

Поздравляем с Пасхой!

5 мая 2024
Поздравляем с Пасхой!

ФОТО: https://fsd.multiurok.ru/viewImage.php?image=http://i.timeout.ru/pix/433742.jpeg

Вели́кдень, Воскресі́ння Христо́ве (грец. Ἡ Ανάστασις τοῦ Ἰησοῦ Χριστοῦ, лат. Pascha, староцерк.-слов. Великъ дьнь) — найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа.
У Католицькій, Східній православній, орієнтальних православних та протестантських церквах усього християнського світу Великдень має найвищий статус торжества.
Дата свята не є сталою (перехідне свято). Найбільше свято православних церков в Україні та інших церков Східного християнства і кожного конкретного року обчислюється (відомо як computus), за новоюліанським, юліанським або григоріанським календарем.
На теренах нашої країни святкувати Великдень як Воскресіння Ісуса почали ще наприкінці першого тисячоліття із запровадженням християнства. Це свято збіглося у часі з язичницьким святом початку весни (рівнодення). Обидва свята стосувалися відродження життя і надій. З роками чужорідне свято стало частиною місцевої культури, замінивши місцеві звичаї та адаптувавши місцеві обряди й атрибутику.
Ісус Христос, за біблійним сюжетом, воскрес рано-вранці, і Воскресіння супроводжувалося великим землетрусом: янгол небесний відвалив камінь від дверей гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з пахучими оліями, аби за звичаєм намастити ними тіло Ісуса, однак побачили там відвалений камінь і порожню труну. Тоді схвильованим жінкам з'явився янгол і сповістив про Воскресіння Господнє.
Великдень – одне з найбільших і найшанованіших після Різдва християнських свят. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила. З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: « Христос воскрес!»‚ а прихожани хором відповідають: «Воістину вскрес!». Потім усі розходяться по домівках‚ щоб сповістити одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом. За традицією‚ розпочинаючи урочистий сніданок‚ господар обрізав зі свяченої паски скибочки з трьох боків‚ приказуючи: - Бог Отець‚ Бог Син і Бог Дух Святий!
Українська громада Криму вітає з Великоднем та щиро бажає блакиті у небі, надії в душі, щастя на серці та великої любові у житті. Нехай Господь дарує мир та благодать, нехай з цим святом весна для тебе подарує безмежну радість, домашній затишок та добробут сім’ї.
 

Позиция редакции может быть озвучена только главным редактором. Мнение авторов и приглашенных гостей может не совпадать с позицией нашей редакции.
57881 Просмотр
0 Комментариев
Комментарии (0)
Оставить комментарий
Имя
Комментарий
Защитный код
Обновить